www.mylatamy.pl

Get Adobe Flash player

Artykuły

Filtr
 • Zawody odwołane

  No i stało się !
  Wzorem wielu innych organizatorów którzy polegli w tym roku w konfrontacji z pogodą, odwołujemy zawody w Depułtyczach Królewskich.
  Prognozy zmieniają się (podobnie jak w ciągu całego sezonu) dosłownie z godziny na godzinę, ale w ostatnich niezmienny jest bardzo silny wiatr i wyjątkowo niekorzystny jego kierunek. Do tego dochodzi prognozowany na sobotę cirrus.

  Dziękujemy wszystkim którzy się zarejestrowali oraz tym, którzy mieli taki zamiar jeśli pogoda będzie stabilna. Nie zapominajcie o nas, bo w przyszłym sezonie zamierzamy powalczyć.

  Pozdrawiam
  Kazik Anielak
  Krasnostawskie Stowarzyszenie Paralotniowe

 • Przekładamy zawody

  No cóż, pogoda gra z nami w ciuciubabkę. Prognozy są tak niepewne i zmienne, że postanowiliśmy przełożyć zawody na termin rezerwowy 13-14 września 2014 r.
  Zawodnicy z odległych stron wahają się czy jechać w niepewny warun i się nie dziwię. Za dwa tygodnie już na pewno będzie świetnie ! Zawodnicy juz zarejestrowani nie muszą się ponownie rejestrować ale będziemy potrzebowali informacji emailowej czy przybędą na drugi termin.
  Zaproszenie jest nadal aktualne. Szykujcie się !  :)

  Pozdrawiam

  Kazimierz Anielak


   

 • Lista zarejestrowanych uczestników I Wschodniego Pucharu XC 2014

  L.p. Imię Nazwisko Klasa
  1. Katarzyna Stolarczuk Fun
  2. Anna Zezula Fun
  3. Stanisław Sagan Fun
  4. Roman Waręcki Fun
  5. Kazimierz Anielak Sport
  6. Wojtek Kalinowski Sport
  7. Krzysztof Żelisko Sport
  8. Michał Nawrocki Sport
  9. Zbigniew Gotkiewicz Fun
  10. Krzysztof Siemczyk Sport
  11. Zbigniew Łyp Sport
  12.
   Artur Bednarczyk Sport
  13.
   Łukasz  Prokop Sport
  14.
   Krzysztof  Maciejczuk Sport
   15.  Tomasz  Belke-Uziałko Fun
   16.  Mariusz  Nowacki Sport
   17.  Grzegorz  Fiema  Fun
   18.      
 • Pliki z punktami zwrotnymi

  Pliki z punktami zwrotnymi które będą obowiązywały podczas I Wschodniego Pucharu XC (chyba wszystkie możliwe rozszerzenia) do pobrania są tutaj

   


   

 • Zawody Paralotniowe o Puchar Prezydenta Miasta Chełma

  Drodzy Piloci Swobodni !
  Zapraszamy na Zawody Paralotniowe o Puchar Prezydenta Miasta Chełma.
  Zawody są kontynuacją wcześniejszego pomysłu na paralotniową rywalizację XC na wschodzie Polski.

  Naszym marzeniem jest, aby zawody te stały się tradycją i dlatego "uzbroiliśmy" je w piękną i nobilitującą nazwę "Wschodniego Pucharu XC".

  Tegoroczne zawody będą równocześnie kolejną edycją Drużynowego Pucharu Federacji i rozegramy je w dniach 30-31 sierpnia 2014r. (termin rezerwowy to 13-14 września).

 • Depułtycze Królewskie k/Chełma, relacja z zawodów PG 2013 r.

  Jak zwykle przyjezdni pięknie opisują i relacjonują swoje spostrzeżenia z nowych miejsc więc głupio byłoby opisywać "tubylcom" to , co zarezerwowane jest dla gości oszołomionych nowym miejscem. Do fajnej lektury Mariusza Nowackiego zaprasza Mariusz Dziuba :)

  Zawody paralotniowe w Depułtyczach Królewskich koło Chełma przeszły już niestety do historii. Aby jednak pamięć o imprezie zbyt szybko się nie zatarła, jako współorganizator części dotyczącej latania swobodnego postanowiłem napisać małe podsumowanie.

  Pomysł wspólnych zawodów PG i PPG w Krasnymstawie, integrujących środowiska pilotów latających swobodnie i z silnikami powstał już kilka miesięcy temu.

  Szczególną determinację w tym kierunku wykazywali Tomek Surma (PSP) i Kaziu Anielak (KSP)

  Osobiście wykazywałem ku temu odrobinę niepotrzebnego sceptycyzmu. Krasnystaw był mi znany przede wszystkim jako miejsce bardzo prężnego działania paralotniarzy napędowych (wszystko przez filmy Adama Paragliding )

 • Zawody PG Dypułtycze Królewskie - nagrody i dalsze info

  Witam,

  Miło mi poinformowac Wszystkie osoby planujące wziąć udział w zawodach PG które odbęda sie w najbliższy weekend w Dypułtyczach Królewskich koło Chełma, że Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe oprócz pamiątkowych medali dla zwycięzców ufundowało nagrody finansowe.

  Jeśli zawody nie będą miały statusu PLP (decyzja w piątek) to będą rozegrane tylko dla jednej klasy: serial
  Bez podziału na kobiety i mężczyzn.

  Piloci którzy zajmą najwyższe stopnie podium (klasa serial), otrzymają nagrody finansowe po 200 zł
  Dodatkowo, najwyżej sklasyfikowany zawodnik PSP z opłaconą składką za 2013 r. do piątku włącznie, otrzyma również 200 zł nagrody.

 • PLMP i nie tylko - zapraszamy

  Serdecznie zapraszamy na zawody paralotniowe współorganizowane przez KSP i PSP i PTP, pod patronatem Prezydenta Miasta Chełma i Rektora PWSZ w Chełmie, które odbędą się w dniach 6-8 września 2013, na lotnisku w Depułtyczach Królewskich k/Chełma.

  Oficjalne rozpoczęcie w piątek 6-go o godzinie 17:00 a zakończenie w niedzielę 8-go o godzinie 12:00

  Planujemy rozgranie zawodów dla pilotów "swobodnych" PG a także kolejnej edycji PLMP dla pilotow "napędowych" (PPG/PPGG).

  Wszystko w tym samym miejscu i terminie !!!

  Miejsce rozgrywania zawodów: lotnisko Depułtycze Królewskie k/Chełma ,

  Gospodarz imprezy: Krasnostawskie Stowarzyszenie Paralotniowe

 • CHMIELOTY 2012

  Chmielaki tuż, tuż.....

  Jak ten czas nieubłagalnie szybko mija, no właśnie zbliża nam się już kolejna edycja pikniku paralotniowego, który będziemy organizować już trzeci raz z rzędu podczas chmielakowych dożynek. Poprzednia impreza pomimo bezdeszczowej pogody ku uciesze nas wszystkich niestety nie dopisała z uwagi na duży wiatr. Tak czy siak w tym roku Chmielaki odbywają się od 17 do 19 sierpnia i w tym czasie organizujemy piknik paralotniowy CHMIELOTY 2012 na który serdecznie zapraszamy.Chmielaki_2010_ 22